Image Alt

Selanky – Pobedim

  /  Selanky – Pobedim

SELANKY - projekt nového bývania

Nová rodinná štvrť Selanky bude tvorená z dvoch častí: časť s bytovými domami pozostávajúca zo štyroch rovnakých bytových domov, ktoré budú mať 5 obytných podlaží s možnosťou výberu z 1-3 izbových bytov o výmere od 48,47 m2 do 86,97 m2 Druhú časť bude tvoriť päťdesiatjeden rovnakých a samostatne stojacich rodinných domov s možnosťou výberu rozlohy pozemku od 523 m2 do 869 m2.

Bytová časť štvrte sa bude nachádzať pozdĺž už existujúcej komunikácie III. triedy a časť s rodinnými domami bude na zvyšnej časti pozemku, čím dôjde k vytvoreniu otvorenej lokality pozdĺž už existujúcej komunikácie. Vzniknutý priestor poslúžil na vytvorenie miesta okolo bytových domov, ktorý je zatrávnený, je na ňom stromoradie a taktiež vybudované detské ihrisko. Zároveň vznikol aj určitý filter medzi cestnou komunikáciou a rodinnými domami.

Bytové domy pozostávajú z piatich nadzemných podlaží a celkovo ponúknu na bývanie 96 bytov, z toho 20 trojizbových bytov, 60 dvojizbových bytov a 16 jednoizbových bytov. Každý bude pozostávať zo vstupných priestorov, kúpeľne a samostatnej toalety (v prípade jednoizbových bytov ide o kúpeľňu spojenú s toaletou), kuchyne a komory (komora sa nenachádza v jednoizbových bytoch), spálne, detskej izby (len pri trojizbových bytoch) a loggie. Každý byt na prízemí bytového domu bude disponovať vlastnou oplotenou záhradou. K bytovým domom prináleží celkovo 121 parkovacích miest o rozlohe 2,4 m x 5,3 m, z toho 5 z nich bude rezervovaných pre hendikepovaných a ďalšie 2 miesta budú tvoriť nabíjacie stanice pre elektromobily. Samozrejmosťou sú tiež pivnice a výťah. Súčasťou budovy bude aj kotolňa a priestor na úschovu bicyklov.

Rodinné domy budú postavené ako samostatne stojace prízemné bungalovy a celkovo ich v tejto rodinnej štvrti bude 51. V ponuke máme štyri typy rodinných domov, ktoré sa od seba líšia rozložením izieb: základný typ, jeho zrkadlový obraz a nakoniec je to typ domu charakteristický alternatívnou úpravou, kedy sa garáž zamení za detskú izbu. Do domu sa vstupuje zo zastrešeného závetria do vstupnej haly, z ktorej sa dostanete k toalete s umývadlom, ku garáži a dennej a nočnej časti domu. Dennú časť bude tvoriť obývacia izba, kuchyňa, jedáleň, terasa a technická miestnosť. Nočnú časť bude tvoriť spálňa, dve detské izby a kúpeľňa s toaletou. V prípade záujmu je možné urobiť alternatívnu úpravu garáže na tretiu detskú izbu, ako sme už naznačili. Všetky bungalovy budú mať rovnaký výzor a pôdorys štvorcového tvaru. Čo sa týka farieb, fasády budú ladené do jednoduchého farebného prevedenia. Hlavnou farbou fasády bude biela so soklom sivej farby a čiernou strešnou krytinou. K domom prislúcha celkovo 153 parkovacích miest, teda 3 parkovacie miesta na jeden dom, čo predstavuje jednu garáž a dve parkovacie miesta na teréne pozemku alebo 3 parkovacie miesta na teréne pozemku v prevedení domu bez garáže.

Lokalita…

Novú rodinnú štvrť, ktorú pre Vás budujeme, sme sa rozhodli umiestniť na začiatok pokojnej obce Pobedim, ležiacej v Trenčianskom kraji, v okrese Nové Mesto nad Váhom. Za mestským životom to budete mať najbližšie do mesta Piešťany vzdialeného približne 7 minút a z obývačky len na skok do prírody, na kúpaliská a za kultúrou.
Obec Pobedim ponúka širokú škálu občianskej vybavenosti. V blízkej pešej dostupnosti je pošta, škôlka, škola, všeobecný lekár i zubár, supermarket, potraviny, obchod so záhradkárskymi potrebami. O možnosti voľnočasového využitia priamo v obci tiež nie je núdza. Nachádza sa tu športový areál s futbalovým a tenisovým ihriskom, pieskovým volejbalovým ihriskom, kolkáreň. Na svoje si prídu i rybári na miestnom rybníku, či poľovníci vo svojom revíri, ale i cyklisti na blízkej Vážskej cyklomagistrále, ktorou sa dostanú do Piešťan i do Trenčína.

…ZAČÍNAME ! Ako Vám vieme pomôcť my, pri realizácii Vašich snov o novom bývaní?

Každý, kto zažil výstavbu svojej nehnuteľnosti svojpomocne vie, koľko času, stresu a financií táto činnosť obnáša. Nie je to len o výstavbe samotnej. Ide najmä o vhodné naprojektovanie, umiestnenie, zameranie stavby, následne vybavenie príslušných úradov – od polície, hasičov, pamiatkového úradu, pozemkového úradu, plynární, elektrární, vodární, zrealizovanie projektu a až následné požiadanie stavebného úradu o stavebné povolenie. Pritom všetkom keď nemáte znalosti, potrebujete nové informácie, musíte sa učiť. Tak sme sa tešili, kedy skončíme školu a v dospelosti prídeme na to, že ten Lenin mal pravdu keď povedal: „Učiť sa, učiť sa, učiť sa.

A to sme sa ešte nedostali k riešeniu otázky financovania, k tomu, ako budete výstavbu financovať. Tu sa ponúka tiež niekoľko spôsobov a niekoľko inštitúcií. Ako si vybrať to najlepšie riešenie? Ďalšia dilema na svete. K tomu všetkému je potrebné orientovať sa v širokej škále materiálov, kde by malo platiť pravidlo: kvalita za rozumnú cenu. Ale ktorý z materiálov je naozaj kvalitný a aká cena je mu naozaj adekvátna? A ďalšia vec – každý sme odborník na inú činnosť a nie je možné, aby sme všetko vedeli. To isté platí o remeselných, už o konkrétnych stavebných činnostiach. Kto postaví dom, kto urobí strechu, vnútorné inštalačné práce, obklady, dlažby…? Poznáme odborníkov na všetko? A sú to naozaj kvalitní odborníci?

Nakoniec zisťujeme, že na výstavbu svojej nehnuteľnosti by ste potrebovali takmer vyštudovať ďalšiu školu so zameraním na tieto otázky.

Ale je tu aj iná možnosť. Prenechajte toto všetko na odborníkov v každej oblasti.

Spoločnosť Axor s.r.o. je, ktorá realizuje celý projekt Selanky, je na Slovenskom trhu ako stavebník už viac ako 17 rokov. Má odborné skúsenosti v oblasti individuálnej bytovej výstavby, výstavby kanalizácií, komunikácií a s tým súvisiaci výber kvalitného materiálu pre celkovú spokojnosť zákazníka. Jednoducho – so stavbou na kľúč.

Realitná kancelária Vaše sny naše reality, s.r.o. má zase šikovných maklérov a finančných poradcov venujúcich sa tejto oblasti už od roku 2005. V otázke financovania je dobré mať niekoho, kto dokonalo pozná finančný trh a aktuálne podmienky, ktoré sú najmä v posledných týždňoch turbulentne sa meniace. Bežný človek to popri svojej pracovnej vyťaženosti nemá možnosť detailne sledovať a vyhodnocovať tie najlepšie možnosti.

Tím SELANIEK je tu pre Vás komplexne. Pomôžeme so zrealizovaním Vašich snov tak, aby ste svoj čas mohli venovať príjemnejším veciam ohľadom Vášho budúceho bývania – napríklad výberu zariadenia, nábytku a doplnkov. Tie zložitejšie veci s radosťou urobíme za Vás.

Ako povedal Eleanor Roosevelt: „Budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov.“

A my Vám tie Vaše sny radi pomôžeme zrealizovať pre Vašu krajšiu budúcnosť.

Viac detailov o projekte, k jednotlivým nehnuteľnostiam a k ich cenám sa dozviete na www.selanky.sk

You don't have permission to register